Спорттық бағдарлаудан өткізілген облыстық «Батыс Азимут - 2018» жарысының қорытындысы туралы ақпарат/Итоги VIII-х областных соревнований по спортивному ориентированию

Облыстық білім басқармасының 2018 жылғы 17 қыркүйектегі № 797 бұйрығына сәйкес осы жылдың 10 - 12 қазан аралығында «Евразия» туристік сауықтыру кешенінде спорттық бағдарлаудан облыстық «Батыс Азимут - 2018» ашық жарысы өткізілді. Жарыс спортшылардың спорттық бағдарлау дайындығын дамыту, спорттық бағдарлауды насихаттау, салауатты өмір салтын қалыптастыруға тәрбиелеу, республикалық жарыстарға үздік спортшыларды анықтау мақсатында өткізілді.
Жарысқа облыс аудандары мен Орал қаласынан 83 қатысушысымен 18 команда қатысты: Ақжайық, Бөрлі, Бөкейордасы, Жәнібек, Зеленов, Сырым, Шыңғырлау, Казталов, Қаратөбе, Теректі аудандары мен Орал қаласынан «Атамекен», Орал гуманетарлық – техникалық колледжі, Технологиялық колледж, Орал мұнай, газ және салалық технологиялар колледжі, № 6 ЖОБМ, Облыстық туризм және экология орталығы, «Спорттық бағдарлаушы» үйірмесі, «Отан» үйірмесі. Хаттамаларға сәйкес жалпыкомандалық орындар төмендегідей бөлінді:
I орын Зеленов командасы
II орын Қаратөбе ауданының командасы
III орын Теректі ауданының командасы
«Орта» қашықтығы:
Қ-11 жастағылар:
1 орын – Тайпакова Оралгул (Қаратөбе ауданы)
2 орын – Нурболат Акмарал (Бөкейордасы ауданы)
3 орын – Толеугали Женисханым (Қаратөбе ауданы)
Ұ-11 жастағылар:
1 орын – Сурко Артем (№ 6 ЖОББМ)
2 орын – Мусалимов Данат (Зеленов ауданы)
3 орын – Авдеев Олег (Орал қаласы)
Қ-13 жастағылар:
1 орын – Амангали Жасмина (Қаратөбе ауданы)
2 орын – Ильясова Балауса (Зеленов ауданы)
3 орын – Асанова Камилла (Қаратөбе ауданы)
Ұ-13 жастағылар:
1 орын – Серикулы Ерасыл (Зеленов ауданы)
2 орын – Кабикесов Дамир (Орал қаласы)
3 орын – Сакен Елжан (Қаратөбе ауданы)
Қ-15 жастағылар:
1 орын – Сакенова Жанбота (Қаратөбе ауданы)
2 орын – Бекисова Диана (Орал қаласы)
3 орын – Сергеева Анастасия (Орал қаласы)
Ұ-15 жастағылар:
1 орын – Женисов Азат (Теректі ауданы)
2 орын – Галымов Жигер (Бөрлі ауданы)
3 орын – Козловский Илья (Зеленов ауданы)
Қ-17 жастағылар:
1 орын – Тулепбергенова Ляззат (Зеленов ауданы)
2 орын – Нсанова Наргиза (ОБЖТжЭО)
3 орын – Каренских Людмила (ОБЖТжЭО)
Ұ-17 жастағылар:
1 орын – Махамбетұлы Мустафа (Ақжайық ауданы)
2 орын – Кенгесбаев Естай (Зеленов ауданы)
3 орын – Орынгалиев Нуртилеу(Қаратөбе ауданы)
«Ұзақ» қашықтығы:
Қ-11 жастағылар:
1 орын – Ергали Гулмира (Ақжайық ауданы)
2 орын – Кураева Айлана (Зеленов ауданы)
3 орын – Умбеталиева Мая (Зеленов ауданы)
Ұ-11 жастағылар:
1 орын – Болатбек Бактияр (Зеленов ауданы)
2 орын – Сурко Артем (№ 6 ЖОББМ)
3 орын – Базарбай Ерсултан (Казталов ауданы)
Қ-13 жастағылар:
1 орын – Самиголла Гулназ (Ақжайық ауданы)
2 орын – Кубаш Аружан (Жанибек ауданы)
3 орын – Асанова Камилла (Қаратөбе ауданы)
Ұ-13 жастағылар:
1 орын – Серикулы Ерасыл (Зеленов ауданы)
2 орын – Сакен Елжан (Қаратөбе ауданы)
3 орын – Казанцев Артем (№ 6 ЖОББМ)
Қ-15 жастағылар:
1 орын – Сакенова Жанбота (Қаратөбе ауданы)
2 орын – Сагынгали Света(Зеленов ауданы)
3 орын – Бекисова Диана (Орал қаласы)
Ұ-15 жастағылар:
1 орын – Сабрахман Берик (Зеленов ауданы)
2 орын – Адилгереев Артур (ОГТК)
3 орын – Орынбасаров Дархан (Қаратөбе ауданы)
Қ-17 жастағылар:
1 орын – Ислямова Миргуль (ОМГжСТ колледжі)
2 орын – Турланова Айкоркем (Сырым ауданы)
3 орын – Асланбеккызы Жайна (Қаратөбе ауданы)
Ұ-17 жастағылар:
1 орын – Махамбетұлы Мустафа (Ақжайық ауданы)
2 орын – Кенгесбаев Естай (Зеленов ауданы)
3 орын – Орынгалиев Нуртилеу(Қаратөбе ауданы)
«Спринт» қашықтығы:
Қ-11 жастағылар:
1 орын – Толеугали Женисханым (Қаратөбе ауданы)
2 орын – Тайпакова Оралгул (Қаратөбе ауданы)
3 орын – Буштер Снежанна (№ 6 ЖОББМ)
Ұ-11 жастағылар:
1 орын – Болатбек Бактияр (Зеленов ауданы)
2 орын – Есполулы Ерхан (Зеленов ауданы)
3 орын – Сурко Артем (№ 6 ЖОББМ)
Қ-13 жастағылар:
1 орын – Амангали Жасмина (Қаратөбе ауданы)
2 орын – Самиголла Гулназ (Ақжайық ауданы)
3 орын – Жанабекова Алина (№ 6 ЖОББМ)
Ұ-13 жастағылар:
1 орын – Казанцев Артем (№ 6 ЖОББМ)
2 орын – Серикулы Ерасыл (Зеленов ауданы)
3 орын – Сакен Елжан (Қаратөбе ауданы)
Қ-15 жастағылар:
1 орын – Сакенова Жанбота (Қаратөбе ауданы)
2 орын – Хамидолла Адия (Теректі ауданы)
3 орын – Бекисова Диана (Орал қаласы)
Ұ-15 жастағылар:
1 орын – Сурко Владислав (ОАТК)
2 орын – Максотов Махамбет (Ақжайық ауданы)
3 орын – Адилгереев Артур (ОГТК)
Қ-17 жастағылар:
1 орын – Нсанова Наргиза (ОБЖТжЭО)
2 орын – Тулепбергенова Ляззат (Зеленов ауданы)
3 орын – Асланбеккызы Жайна (Қаратөбе ауданы)
Ұ-17 жастағылар:
1 орын – Махамбетұлы Мустафа (Ақжайық ауданы)
2 орын – Бауыржанов Бекзат (Қаратөбе ауданы)
3 орын – Кенгесбаев Естай (Зеленов ауданы)
Жарыстың негізгі мақсаты - оқушылардың спорттық бағдарлаудан шеберліктері мен дайындық деңгейлерін көтеру, тәжірибе алмасу және салауатты өмір салтын насихаттау мақсатында өткізілді.
«Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласының қағидаттарына сәйкес жарыстың мазмұны негізі «Бәсекелік қабілет» қағидасына сәйкес келеді. Болашақта ұлттың табысты болуы оның табиғи байлығымен емес, адамдарының бәсекелік қабілетімен айқындалады. Сондықтан, әрбір Қазақстандық, сол арқылы тұтас ұлт ХХI ғасырға лайықты қасиеттерге ие болуы керек.
Жарыс барысында оқушылар спорттық бағдарлау бағыттарында белгіленген межеге тез жету, қойылған бақылау нүктелерін ереже бойынша бағындыруды меңгеру кезіндегі бәсекелестік қабілеттері арқылы жоғары нәтижеге жетті.
Жарыс жеңімпаздары облыстық спорттық бағдарлау құрамасының тізіміне алынды.
Жарыс қорытындысы бойынша оқушылар I, II, III дәрежелі дипломдармен, медальдармен және ақшалай сыйлықтармен марапатталды.


В соответствии с приказом Областного управления образования № 797 от 17 сентября 2018 года, на базе ТОК «Евразия» областного центра детско-юношеского туризма и экологии – клуб ЮНЕСКО, прошли областные соревнования по спортивному ориентированию «Батыс Азимут 2018» среди школьников.
Соревнования проводились с целью популяризации спортивного ориентирования, выявления технической подготовки учащихся, обмена опытом работы с учащимися. А также воспитания грамотного использования природной среды в целях оздоровления, духовного и физического совершенствования.
В соревнованиях приняли участие 18 команд из районов области и города Уральска с общим количеством участников 183  человек: из Акжаикского, Бокейординского, Бурлинского, Зеленовского, Каратобинского, Сырымского,  Теректинского, Чингирлауского, Казталовского, Жанибекского  районов  г.Уральск «Атамекен»  и команды УГТК, Технологического колледжа, УКГНиОТ, СОШ № 6, кружковцы ОЦДЮТиЭ.
Не приняли участия в соревнованиях команды Жангалинского и Таскалинского районов.
В соответствии с протоколами общекомандные места распределились следующим образом:
I  место –  Зеленовский район;
II место –  Каратобинский район;
III место- Теректинский район.
На дистанции «Средняя»:
группа Ж 11:
1 место – Тайпакова Оралгул (Каратобинский район)
2 место – Нурболат Акмарал (Бөкейординский район)
3 место – Толеугали Женисханым (Каратобинский район)
группа М 11:
1 место – Сурко Артем (СОШ № 6)
2 место – Мусалимов Данат (Зеленовский район)
3 место – Авдеев Олег (г Уральск)
группа Ж 13:
1 место – Амангали Жасмина (Каратобинский район)
2 место – Ильясова Балауса (Зеленовский район)
3 место – Асанова Камилла (Каратобинский район)
группа М 13:
1 место – Серикулы Ерасыл (Зеленовский район)
2 место – Кабикесов Дамир (г Уральск)
3 место – Сакен Елжан (Каратобинский район)
группа Ж 15:
1 место – Сакенова Жанбота (Каратобинский район)
2 место – Бекисова Диана (г Уральск)
3 место – Сергеева Анастасия (г Уральск)
группа М 15:
1 место – Женисов Азат (Теректинский район)
2 место – Галымов Жигер (Бурлинский район)
3 место – Козловский Илья (Зеленовский район)
группа Ж 17:
1 место – Тулепбергенова Ляззат (Зеленовский район)
2 место – Нсанова Наргиза (ОЦДЮТиЭ)
3 место – Каренских Людмила (ОЦДЮТиЭ)
группа М 17:
1 место – Махамбетұлы Мустафа (Акжаикский район)
2 место – Кенгесбаев Естай (Зеленовский район)
3 место – Орынгалиев Нуртилеу(Каратобинский район)
На дистанции «Длинная»:
группа Ж 11:
1 место – Ергали Гулмира (Акжаикский район)
2 место – Кураева Айлана (Зеленовский район)
3 место – Умбеталиева Мая (Зеленовский район)
группа М 11:
1 место – Болатбек Бактияр (Зеленовский район)
2 место – Сурко Артем (СОШ № 6)
3 место – Базарбай Ерсултан (Казталовский район)
группа Ж 13:
1 место – Самиголла Гулназ (Акжаикский район)
2 место – Кубаш Аружан (Жанибекский район)
3 место – Асанова Камилла (Каратобинский район)
группа М 13:
1 место – Серикулы Ерасыл (Зеленовский район)
2 место – Сакен Елжан (Каратобинский район)
3 место – Казанцев Артем (г Уральск)
группа Ж 15:
1 место – Сакенова Жанбота (Каратобинский район)
2 место – Сагынгали Света (Зеленовский район)
3 место – Бекисова Диана (г Уральск)
группа М 15:
1 место – Сабрахман Берик (Зеленовский район)
2 место – Адилгереев Артур (УГТК)
3 место – Орынбасаров Дархан (Каратобинский район)
группа Ж 17:
1 место – Ислямова Миргуль (УКГНиОТ)
2 место – Турланова Айкоркем (Сырымский район)
3 место – Асланбеккызы Жайна (Каратобинский район)
группа М 17:
1 место – Махамбетұлы Мустафа (Ақжайық ауданы)
2 место – Кенгесбаев Естай (Зеленовский район)
3 место – Орынгалиев Нуртилеу(Каратобинский район)
На дистанции «Спринт»:
группа Ж 11:
1 место – Толеугали Женисханым (Каратобинский район)
2 место – Тайпакова Оралгул (Каратобинский район)
3 место – Буштер Снежанна  (СОШ № 6)
группа М 11:
1 место – Болатбек Бактияр (Зеленовский район)
2 место – Есполулы Ерхан (Зеленовский район)
3 место – Сурко Артем (СОШ № 6)
группа Ж 13:
1 место – Амангали Жасмина (Каратобинский район)
2 место – Самиголла Гулназ (Акжаикский район)
3 место – Жанабекова Алина (СОШ № 6)
группа М 13:
1 место – Казанцев Артем (г Уральск))
2 место – Серикулы Ерасыл (Зеленовский район
3 место – Сакен Елжан (Каратобинский район)
группа Ж 15:
1 место – Сакенова Жанбота (Каратобинский район)
2 место – Хамидолла Адия (Теректинский район)
3 место – Бекисова Диана (г Уральск)
группа М 15:
1 место – Сурко Владислав (УКИТ)
2 место – Максотов Махамбет (Акжаикский район)
3 место – Адилгереев Артур (УГТК)
группа Ж 17:
1 место – Нсанова Наргиза (ОЦДЮТиЭ)
2 место – Тулепбергенова Ляззат (Зеленовский район)
3 место – Асланбеккызы Жайна (Каратобинский район)
группа М 17:
1 место – Махамбетұлы Мустафа (Акжаикский район)
2 место – Бауыржанов Бекзат (Каратобинский район)
3 место – Кенгесбаев Естай (Зеленовский район)
Для повышения эффективности данного ежегодного мероприятия необходимо обратить внимание на уровень организации и проведения районных соревнований, расширения сети кружков и укрепление  материально- технической базы.

joomla template